Katalogowanie stron – zlecać czy wykonywać samodzielnie?

Katalogowanie stron outsourcingProwadzisz własny biznes? Założyłeś swoją stronę internetową, która ma Ci pomóc w sprzedaży towarów lub w reklamie Twoich usług? Bardzo dobrze! – reklama w Internecie przynosi bardzo pożądane skutki. Jednak, sama strona internetowa, nawet najlepiej zaplanowana i wykonana, nie sprawi, że Twoja firma będzie bardziej znana. Aby tak się stało, wdrożone muszą być odpowiednie działania reklamowe, które pozwolą Twojej stronie na bycie widoczną pośród Twojej konkurencji. Chodzi przede wszystkim o jej pozycjonowanie, które z kolei opera się w dużej mierze na katalogowaniu.

Katalogowanie stron internetowych polega na zamieszczaniu w specjalnych katalogach adresów strony, którą chcemy wypromować wraz z jej krótkim opisem. Działanie to nie wydaje się trudne, jednak wymaga znajomości branży, wiele poświęconego czasu oraz cierpliwości. Wielu jednak posiadaczy stron internetowych zadaje sobie pytanie, czy katalogowanie stron mogą wykonać sobie sami? Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak, jednak wiąże się to z pewnymi trudnościami.

katalogowanie stron czas

Pamiętaj aby policzyć wartość czasu, który poświęcisz na samodzielne stworzenie list, opisów i dodanie strony do katalogów.

Katalogowanie stron internetowych to zajęcie niezwykle czasochłonne. Nie wystarczy dodać strony do jednego, czy dwóch katalogów, a kilkanaście czy kilkadziesiąt pozycji sprawia, że działanie to może zająć nam wiele godzin. Do katalogu trzeba się zarejestrować, wpisać odpowiednią treść, która musi być unikalna (opisy nie mogą się powtarzać w katalogach!) – to wszystko zabiera naprawdę wiele czasu. No ale dobrze, załóżmy, że posiadasz czas, czy jednak wiesz jakie katalogi są najlepsze? Oczywiście, najpewniej jest dodać strony do katalogów najbardziej znanych na Onecie lub Interii – jednak jest ich stanowczo za mało. Aby znaleźć dobry katalog, należy umieć sprawdzić jego wiek, BackLinks, stopień indeksacji czy też Page Rank. Jednak, to nadal nie wszystko. Ważna jest również cena. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne katalogowanie stron, będziesz musiał niestety trochę wydać. Każdy wpis w lepszym katalogu kosztuje – firmy, które zajmują się tym profesjonalnie, mają znaczne zniżki.

Katalogowanie stron nie jest trudne i każdy może wykonywać je samemu, pod warunkiem, że ma na to czas, pieniądze oraz przyswoił podstawowe informacje na temat katalogów. Jeżeli brak Ci jakiegokolwiek elementu tej układanki zleć katalogowanie firmie.