Najlepsze polskie katalogi stron

Lista Top 100 katalogówJednym z najpopularniejszych, a zarazem najtańszych i najlepiej sprawdzonych sposobów w pozycjonowaniu jest katalogowanie stron internetowych. Jest to zajęcie dość czasochłonne, jednak, przy wyborze dobrych katalogów, przynosi fantastyczne rezultaty. I właśnie tu pojawia się problem – jakie katalogi wybrać, aby nasza praca była wykonana w sposób optymalny i przyniosła najlepsze rezultaty? Czas poznać najlepsze i najsilniejsze katalogi seo.

Czym powinien się charakteryzować dobry katalog? Przede wszystkim powinien być moderowany, powinien posiadać zadbaną szatę graficzną oraz szczegółowy podział na kategorie, powinien mieć również wysoki wskaźnik Page Rank. Warto zwrócić szczególną uwagę na istniejące w nim wpisy – jeśli są poprawne gramatycznie, wartościowe i unikalne, z pewnością trafiliśmy na dobrej jakości katalog, który zapewne jest płatny (choć nie zawsze jest to regułą, w rankingach często na bardzo wysokich pozycjach znajdują się katalogi całkowicie darmowe). Jeżeli jednak nie masz pewności co do tego, gdzie dodać swoją stronę wraz z opisem, zawsze masz do dyspozycji listy i rankingi najlepszych katalogów.
Bez wątpienia nie może zabraknąć opisu i linku pozycjonowanej przez Ciebie strony w takich katalogach jak: katalog.onet.pl, katalog.interia.pl, katalogseo.net.pl, katalog.gazeta.pl czy też katalog.polska.pl. Są to najmocniejsze katalogi stron, które znajdują się w TOP 10 polskich katalogów. Zapewne interesują Cię miejsca w sieci, gdzie dokładnie możesz przeczytać wszystkiego na temat katalogów oraz zobaczyć listy. Listę 100 najlepszych polskich katalogów możesz zupełnie darmowo pobrać ze sklepu linkhouse.pl. Niezwykle popularna  jest również lista Cezzy’ego, która obejmuje nie tylko podstawowe parametry katalogów jak moderacja oraz wskaźnik Page Rank, ale również koszt katalogowania, wskaźniki Majestic, Ahrefs, moz.com oraz Link Risk.